Proč nám sociální sítě typu Facebook a Instagram v podnikání pomáhají?


Žijeme v době, kdy si jen málo kdo dokáže představit, že by někdo neznal sílu sociálních sítí, která je – jak všichni víme – obrovská. Nicméně takových lidí je stále dost. Setkala jsem se s firmou, pro kterou byla sociální síť (facebook) naprosto skvělou formou, jak komunikovat s klienty, a jak si získávat jejich důvěru. Protože v tomto případě by to bylo opravdu zasloužené. Byli to výborní obchodníci. Jediné, co jim chybělo byl právě někdo, kdo by je udělal výbornými i v online světě a tím jim pravidelně přiváděl více klientů

.

Takže pokud jste také součástí takové firmy, mohlo by Vás zajímat, co Vám ty sítě vlastně nabízejí.

Ukazujete lidem, kdo jste.
Lidé mají skvělou možnost prostřednictvím profilu jak na facebooku, tak na instagramu Vás a třeba i Vaše produkty lépe poznat. Můžete si získat jejich důvěru tím, že uvidí, jak reálně pracujete. Můžou se o Vás dozvědět spoustu skvělých informací, které by na Vašich stránkách, nebo reklamním letáku nenašli. A právě tyto informace budou to, kvůli čemu se Váš potencionální klient/zákazník rozhodne se obrátit právě na Vás.
Kontakt s Vašimi zákazníky/klienty.
Kouzlo sociálních sítí je i v tom, že s lidmi můžete být neustále v kontaktu tak, jak uznáte za vhodné. Není to skvělé? Můžete hromadně sdělovat svým klientům/zákazníkům co Vám právě leží na srdci. Klidně i to, co jste měli k snídani - bude-li to zrovna vhodné. Můžete jim hromadně sdělit i důležité informace, jako například změna pracovní doby, novinka ve Vaší nabídce, atd.
Reklama.
V neposlední řadě musím poukázat na skvělé využití reklam na sociálních sítích. Například taková reklama na facebooku. Víte kolik Vám dobře vytvořená a zacílená reklama může přivést nových zákazníků/klientů a za poměrně „malé“ peníze?
Statistiky.
Tím, že na facebooku i na instagramu máte k dispozici statistiky, lze na základě toho vypozorovat, co na vaše zákazníky funguje lépe, co se jim více líbí, i co je více žádanější. Na to můžete i Vy reagovat tak, abyste mohli dělat jednotlivé kroky, které budou vést k Vaší spokojenosti.
Samozřejmě pro každou firmu sociální sítě vyžadují něco jiného. Někde je výhod více, jinde zase méně. Zajímá Vás ? Domluvte si s námi konzultaci a společně probereme to, v čem můžou být sociální sítě právě Vám i Vaší firmě přínosem.